ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16087166
nr 1608 7166
1930-tal, tenn, krönet i form av bågskytt, 58x47 cm
Kondition: slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 25 mars 2024
kl 18:29:16
500 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn